Tvorba webových stránek
reference cenik kontakt

SEO - Optimalizace pro vyhledávače

Vyhledávače fungují tak, že automaticky prochází webové stránky, indexují je a podle mnoha kritérií je vyhodnocují a následně podle relevance nabízejí uživatelům, kteří zadali nějaký dotaz na vyhledávání. Vyhledávače (Seznam, Google atd.) takto podle různých vlastností stránky určují její kvalitu a relevanci k určitým slovním spojením.

SEO (Search Engine Optimization) funguje tak, že někteří lidé vědí co vyhledávací roboti vyhodnocují pozitivně a co naopak negativně. Jedná se především o strukturu stránky a prolinkování stránek.

Linkbuilding neboli volně přeloženo jako budování sítě odkazů využívá toho, že vyhledávače vyhodnocují stránku, na kterou vede mnoho odkazů z jiných webů jako kvalitní. Platí, že na kvalitní stránky lidé odkazují. Někdy to, ale nestačí a správci webů si další odkazy vyměňují a zvyšují tak pozice svých stránek ve výsledcích vyhledávání.

Posuzuje se nejen kvalita stránky, ale i kvalita zpětných odkazů. Tyto hodnoty se navzájem ovlivňují a určují ohodnocení stránky (každý vyhledávač má vlastní algoritmus pro vyhodnocování, Google ho nazývá PageRank)


WEBHOSTING
Využijte náš webhosting na míru za 49,-/měsíčně.

Liberation.cz: webdesign - tvorba webových stránek, tvorba e-shopů, grafika, reklamní a promo akce
Tvorba webových stránek » SEO - Optimalizace pro vyhledávače

Naši partneři: » Food tour Prague, doporučujeme | Výměna odkazů | webhosting | powered by Linux